Umywalka nablatowa czy wpuszczana w blat?

Umywalka nablatowa czy wpuszczana w blat

Spis treści

W nowocześnie urządzonej łazience nie może zabraknąć nie tylko eleganckich dodatków oraz elementów wykończeniowych, ale także urządzeń sanitarnych oraz dobrze dobranej armatury. Jednym z najważniejszych sprzętów obok wanny czy prysznica jest oczywiście umywalka. Dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie umywalki nablatowe i wpuszczane w blat. Która okaże się praktyczniejsza i lepsza? Zapraszamy serdecznie do przeczytania artykułu.

Umywalka – jak wybrać?

Strefa zlokalizowana wokół umywalki jest jedną z najważniejszych w całej łazience. Dobierając zatem odpowiednio sprzęt, należy zwrócić uwagę na wiele szczegółów. Umywalka musi być zamontowana na odpowiedniej wysokości tak, aby była praktyczna i łatwo się z niej korzystało. Co więcej, musi także pasować do wnętrza łazienki i stylu, w jakim została urządzona. 

Umywalki nablatowe oraz wpuszczone w blat pasują do nowoczesnych łazienek. W zależności od wybranego koloru czy wzoru świetnie komponują się ze stylem minimalistycznym, skandynawskim oraz glamour. Dobierając jednak odpowiedni materiał, można również wykorzystać je w łazienkach typowo rustykalnych.

Umywalka nablatowa – czy jest praktyczna?

Umywalki nablatowe świetnie się prezentują. Są to elementy wyposażenia łazienki, które montuje się bezpośrednio na blacie. Mają zatem kształt dużej misy. Syfon oraz rury odpływowe są zamontowane pod blatem, np. ukryte w przestronnej szafce.

Główną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że korzystanie z takiej umywalki jest dużo łatwiejsze, dlatego jest ona naprawdę praktyczna. Woda nie chlapie na blat, dzięki czemu dłużej zachowuje on swój estetyczny i elegancki wygląd.

Osoby, którym zależy na tym, aby urządzić swoje wnętrza w stylu zarazem rustykalnym oraz nowoczesnym, powinny postawić na umywalki nablatowe elegancko wykończone. Świetnym rozwiązaniem są umywalki z naturalnego kamienia, np. z onyksu lub też wykonane z kamienia rzecznego-otoczaka. Urządzenia te są solidne i mają ciekawe, naturalne kształty. Nie da się kupić dwóch identycznych umywalek.

Umywalka wpuszczana w blat – co ją wyróżnia?

Należy pamiętać, aby rozróżnić umywalkę wpuszczoną w blat od tej umieszczonej bezpośrednio pod blatem. Umywalka podblatowa montowana jest na równi z blatem łazienkowym, natomiast wpuszczona w blat, wystaje nieco ponad jego powierzchnię, nadając urządzeniu niesamowitego i eleganckiego wyglądu.

Ten typ umywalki z pewnością przypadnie do gustu osobom, które nie dysponują zbyt dużą powierzchnią w łazience. Głównie z tego względu, że sprzęt zajmuje znacznie mniej miejsca. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się funkcjonalna przestrzeń.

Umywalka nablatowa czy wpuszczona w blat – na co warto się zdecydować? Wiele zależy od rozmiarów łazienki. W przypadku mniejszych przestrzeni na pewno sprawdzi się nowoczesna umywalka wpuszczona w blat, gdyż nie będzie ona zajmować aż tak dużo miejsca. Osoby, które szukają natomiast stylowej umywalki, która nie tylko będzie funkcjonalna, ale też praktyczna, powinny zdecydować się na umywalkę nablatową. Jej zaletą jest fakt, że o wiele łatwiej się z niej korzysta, woda nie chlapie po blacie. Szukając takiej umywalki, warto postawić na umywalkę nablatową wykonaną z naturalnego kamienia.