Meble z kamienia – elegancja trwająca wieczność

Meble z kamienia - elegancja trwająca wieczność

Spis treści

Nie wykorzystuje się ich powszechnie do aranżacji wnętrz, natomiast stanowią niewątpliwie elegancki dodatek do pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym, glamour czy art deco. Mowa oczywiście o niebanalnych meblach ze szlachetnego kamienia naturalnego. Doceniane są przede wszystkim za swój ponadczasowy wygląd, a także niebywałą solidność. Dlaczego warto postawić na meble z kamienia? Do jakich pomieszczeń najlepiej będą pasować? Zachęcamy do lektury. 

Naturalny kamień – co warto wiedzieć?

Kamień jest surowcem, który użytkowany był przez człowieka już w starożytności. Wytwarzano niegdyś z niego sztućce, meble, budowle, a także posągi. Wykorzystywano go głównie po to, aby mieć pewność, że powstałe wyroby będą solidne, wytrzymałe i nie zniszczą się. 

Do dziś kamień uważany jest za jeden z najbardziej odpornych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne materiałów. Dość trudno go zniszczyć czy trwale uszkodzić. Potrzebna jest do tego niebywale duża siła. Dzisiejsze wyroby z kamienia są naprawdę stylowe, bardzo często kojarzą się z elegancją. Do produkcji dekoracji czy też mebli kamiennych wykorzystuje się zazwyczaj marmur, onyks czy granit w przepięknych odcieniach. 

Dlaczego meble kamienne są eleganckie? 

Wielu osobom naturalny kamień kojarzy się z surowością. Meble wykonane z tego materiału przyciągają wzrok, głównie ze względu na atrakcyjne i naturalne wybarwienie. Można je nabyć w kolorach jasnych, ciemnych lub też szarych. Mają one nieco metaliczny połysk, pasują zatem do mieszkań oraz domów, które urządzone są w stonowanych kolorach: szarości, czerni lub też bieli. Charakteryzują się unikalnym i ponadczasowym pięknem. 

Moda na kamień we wnętrzach trwa już od bardzo długiego czasu. Przez wiele dekad zmieniała się konwencja aranżacyjna, natomiast naturalny kamień nie tracił na swojej atrakcyjności, mimo upływu lat. Meble kamienne można zestawiać z innymi materiałami, na przykład drewnem czy też dekoracjami tapicerskimi. Świetnie wyglądają we wnętrzach eleganckich, nowoczesnych oraz urządzonych w stylu art deco. 

Jakie zalety mają meble z kamienia? 

Meble z kamienia, pomimo upływu lat, świetnie wpisują się w estetykę różnych przestrzeni. Wystarczy zmienić ustawienie mebli czy też dekoracji, by nadać pomieszczeniom nowego charakteru. Ponadto, kamień jest materiałem stosunkowo łatwym w czyszczeniu, a także pielęgnacji. Wystarczy regularnie przecierać meble szmatką nasączoną wodą. 

Nowoczesne stoliki kawowe wykonane z marmuru lub też stoły do jadalni z onyksu, stanowią jedną z głównych dekoracji w całym budynku. Decydując się na taki zakup, nie trzeba wyposażać wnętrz w nadmierną liczbę ozdób. Meble z kamienia pełnią zatem funkcję praktyczną, ale i dekoracyjną. 

Meble z kamienia są solidnie wykonane, dzięki temu wytrzymałe. Pasują do wielu rodzajów wnętrz, np. Stylu nowoczesnego oraz art deco. Są wykorzystywane jako element aranżacyjny od wielu dekad, co dowodzi temu, że nie tracą na swojej aktualności. Meble z kamienia są nie tylko praktyczne, ale i dekoracyjne. Decydując się na ich zakup, nie trzeba wykorzystywać zbyt dużej liczby ozdób do udekorowania domu lub mieszkania.