Egzotyczne drewno w małej architekturze — od ogrodu do wnętrza

egzotyczne-drewno-w-malej-architekturze-od-ogrodu-do-wnetrza

Spis treści

Egzotyczne gatunki drzew, pochodzące z odległych zakątków świata, wielokrotnie zachwycają architektów oraz klientów swoimi nietypowymi formami i trwałością. Drewno pozyskiwane z drzewa Teak czy Sono doskonale sprawdzają się jako materiał do produkcji mebli o oryginalnym kształcie, ekskluzywnych dekoracji i rzeźb, a nawet wolnostojących umywalek. Poznaj inspiracje na zastosowanie egzotycznego drewna w małej architekturze domu i ogrodu.

Zastosowanie egzotycznego drewna w ogrodzie

Gatunki egzotycznego drewna, jak Teak i Sono, świetnie nadają się do wykorzystania w ogrodowych aranżacjach. Meble oraz dekoracje z kawałków drewna o nieregularnych, fantazyjnych kształtach pozwalają w nietuzinkowy sposób ozdobić zewnętrzną przestrzeń.

  • Meble ogrodowe

Ławki, krzesła oraz stoły z egzotycznego drewna dodają wyjątkowego charakteru każdemu ogrodowi. Meble zewnętrzne wyglądają naturalnie i ekskluzywnie, a ręczne wykończenie drewna sprawia, że każdy produkt jest niepowtarzalny.

Drewno egzotyczne cechuje się wysoką odpornością na zmiany klimatu oraz wilgoć, dlatego bez obaw można wykorzystać je pod gołym niebem. Meble z drewna sono lub teakowego są bardzo trwałe, co pozwoli latami cieszyć się ich pięknym wyglądem.

  • Ozdoby do ogrodu

Rzeźby wykonane z drewna teakowego, o nieregularnych kształtach, drewniane donice czy świeczniki łączące w sobie drewno i szkło dodadzą oryginalności każdej ogrodowej aranżacji.

Wykorzystanie egzotycznego drewna we wnętrzach

  • Elementy dekoracyjne

Teakowe drewno pochodzące z Indonezji może przybierać różne kształty, co pozwala tworzyć z niego wyjątkowe ozdoby do salonu, sypialni czy łazienki. Naturalny wygląd dekoracji nadaje wnętrzom przytulny charakter. Przykładem nietypowych ozdób są szklane wazony o nieregularnej, drewnianej podstawie.

  • Meble z drewna teakowego lub sono

Egzotyczne drewno jest idealnym materiałem do tworzenia mebli o niestandardowych formach i wyglądzie. Ekskluzywne stoły, których blaty wykonane są z dużego plastra drewna, świetnie pasują do aranżacji w stylu nowoczesnym, boho oraz sprawdzą się w eleganckich gabinetach i biurach.

W sklepie Pulan.pl dostępne są także ozdobne konsole oraz stoliki kawowe z podstawą zrobioną z korzenia drzewa teakowego. Naturalne, niejednolite odcienie drewna z widocznymi słojami pięknie się prezentują. Mimo nietypowych kształtów, meble są funkcjonalne i nie stwarzają problemów podczas korzystania z nich.

  • Wolnostojące umywalki z drewna

Oryginalnym pomysłem na aranżację łazienki jest zastosowanie w pomieszczeniu wolnostojącej, drewnianej umywalki. Do wykonania tak nietypowej armatury łazienkowej wykorzystuje się skamieniałe fragmenty drewna egzotycznego. Wnętrze umywalki jest dokładnie oszlifowane, by stworzyć gładką, połyskującą powierzchnię, natomiast z zewnątrz drewno zachowuje swoją naturalną fakturę. 

Skamieniałe drewno nie niszczy się podczas kontaktu z wodą oraz środkami myjącymi. Drewniana umywalka jest w pełni praktyczna oraz stanowi designerską ozdobę łazienki. Z pewnością Twoi goście będą zaskoczeni tak oryginalną aranżacją i pomysłem na wykorzystanie drewna.

Podsumowanie

Zastosowanie drewna egzotycznego w aranżacji domu czy ogrodu pozwala w piękny i nietuzinkowy sposób ozdobić przestrzeń. Meble i dekoracje z drewna teakowego i sono pozostają przy tym praktyczne oraz trwałe. Naturalny wygląd drewna świetnie komponuje się ze stylem eleganckim i boho, a oryginalny design mebli podkreśli charakter nowoczesnych aranżacji. W sklepie internetowym Pulan.pl oferujemy rzemieślnicze wyroby pochodzące z Indonezji. Kupując u nas, masz pewność, że meble i dekoracje wykonano z drewna pozyskanego ze sprawdzonych i bezpiecznych źródeł.