Ekskluzywne meble z drewna egzotycznego – styl i trwałość

meble-z-egzotycznego-drewna

Spis treści

Egzotyczne gatunki drewna, ze względu na swoją wytrzymałość, naturalny charakter i unikalną kolorystykę, są inspiracją dla wielu producentów mebli oraz projektantów wnętrz. Z drewna egzotycznego powstają piękne i stylowe meble, m.in. stoliki kawowe, fotele i konsole. Poznaj ekskluzywne meble egzotyczne od firmy Pulan i sprawdź, jak wykorzystać je w swoim domu!

Meble z egzotycznego drewna – czym się wyróżniają?

Drewno pozyskiwane z egzotycznych roślin, jak drzewa teakowe i sono, charakteryzuje się wyjątkową odpornością na działanie wilgoci i czynników pogodowych. Materiał nie niszczeje pod wpływem zmiennych temperatur. Drewno teakowe i drewno sono zawierają naturalne oleje, które chronią surowiec przed gniciem, pękaniem i atakami szkodników. Dzięki temu meble z egzotycznego drewna można umieścić zarówno w salonie, sypialni i łazience, jak i w patio lub w ogrodzie, bez konieczności ich częstej konserwacji. Gotowe produkty nadają wnętrzom luksusowy i naturalny wygląd.

Produkty dostępne w sklepie Pulan produkowane są ręcznie z wyselekcjonowanych kawałków pni i korzeni drzew porastających tereny Indonezji. To nadaje meblom ekskluzywności oraz oryginalności – nie ma dwóch takich samych foteli czy stolików kawowych. Konsole czy fotele z drewna egzotycznego można wykorzystać w różnorodnych aranżacjach, świetnie sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych, klasycznych, minimalistycznych oraz eleganckich.

Konsole z drewna egzotycznego

Konsole wykonane z korzeni drewna teakowego są nie tylko praktycznym elementem wyposażenia, ale także stanowią wyjątkowy element dekoracyjny. Niepowtarzalna forma korzeni sprawia, że każda konsola jest unikatem. Pracownicy obrabiający drewno wydobywają z niego naturalne piękno, podkreślają wyjątkową fakturę i kształty. Konsole z egzotycznego drewna od Pulan idealnie nadają się do przedpokoi, salonów czy jako stylowy akcent w sypialniach i gabinetach.

Stoły z drewna egzotycznego

Drewno teakowe, dzięki naturalnym olejom i zbitej strukturze, jest odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu stoły z drewna teak świetnie sprawdzą się zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i w ogrodach, na tarasach lub w altanach. Natomiast stoły z drewna sono polecane są do jadalni i salonów – meble nie ulegną zniszczeniu nawet pod wpływem intensywnego, codziennego użytkowania dzięki wyjątkowej twardości surowca.

Stoliki kawowe z drewna egzotycznego

Stoliki kawowe z egzotycznego drewna teak lub sono to doskonały sposób na dodanie naturalnego akcentu do wnętrz. Wyjątkowe kształty pni i korzeni wykorzystywanych do produkcji mebli przyciągają wzrok, a gotowe produkty pozostają przy tym funkcjonalne i trwałe. W Pulan dostępne są stoliki kawowe wykonane z dużych, pojedynczych fragmentów korzeni, niektóre modele posiadają blaty ze szkła, są też egzemplarze z blatami z plastrów drewna zamontowanymi na metalowych nogach.

Fotele z drewna egzotycznego

Siedziska i ławki wykonane z drewna teakowego są nie tylko wygodne, ale i bardzo stylowe. Warto wykorzystać je jako nietuzinkowy element dekoracyjny, np. w ekskluzywnych gabinetach lub salonach. Fotele z drewna egzotycznego sprawdzą się również na tarasach i ogrodach utrzymanych w eleganckim stylu.

Podsumowanie

Pochodzenie drewna i ręczna obróbka materiału sprawia, że meble od Pulan są wyjątkowo trwałe, stylowe oraz unikatowe. Zarówno drewno teakowe, jak i sono są bardzo wytrzymałe, mają fantazyjne kształty i można je wszechstronnie wykorzystać. Ekskluzywne meble z drewna egzotycznego będą rewelacyjnie wyglądać w każdym pomieszczeniu, a także w ogrodach i na tarasach. To doskonały wybór dla każdego, kto szuka niebanalnych i trwałych rozwiązań.